Technology

Przełomowy turniej - mistrzostwa świata w Katarze

16.11.2022, 12:34 0 komentarzy
Przełomowy turniej - mistrzostwa świata w Katarze

Zawody w Katarze nadciągają wielkimi krokami, a przeważająca część mężczyzn z zachwytem odlicza dalsze dni. W sieci internetowej pojawia się bardzo dużo deklaracji dotyczących tego, jaka gromada zawodników zwycięży , a która posiada minimalne perspektywy. Nieprzychylnych opinii w odniesieniu do różnych futbolistów też nie braknie. Czy niecodzienne historyczne wydarzenie zagwarantuje fanatykom piłki nożnej wyraziste uniesienie?

Rewelacyjność mundialu w Katarze

Mimo ogromnej ilości mistrzostw świata w piłce nożnej, które do chwili obecnej zostały zrealizowane, te igrzyska będą szczególnie unikalne. Po raz pierwszy w historii, starcia między drużynami będą miały miejsce na terenie Bliskiego Wschodu, jak też po raz pierwszy w państwie wyznania islamskiego. Pora roku kalendarzowego również okazuje się nietuzinkowa, ponieważ rywalizacja sportowa odbędzie się podczas jesieni. Jest to również finalny mundial, gdy przystępować będą wyłącznie 32 drużyny, gdyż na kolejnym tego typu zgromadzeniu sportowym, liczba składów piłkarskich zmaksymalizowana zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Nieprzychylne opinie piłkarskiej publiki

Najbliższe pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są nieco bardziej dyskusyjne od swych poprzedników. Rodzą się opinie, że wybór kraju, w którym zawody mają mieć miejsce, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w środowisku piłkarskim da się zauważyć gigantyczne rozkapryszenie. Dookoła turnieju bez końca przewijało się widmo skandali, lecz czara goryczy przelała się, gdy na światło dzienne wyszło, że w okresie budowania obiektów sportowych i całego zaplecza, zginęła bardzo duża liczba osób, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednakże nie przyhamowało gigantycznej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego epokowego turnieju dla bogatego państwa, jakim jest Katar.

Jaki zespół wzniesie puchar?

Mimo wielkiej antypatii aniżeli uznania w stosunku do gospodarza wydarzenia, i tak miliony kibiców biorą aktywny udział w procesie, stawiając na różne zespoły do wygrania turnieju. Głównymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz